Istorie. Speranță. Schimbare.
Discursul liderilor PL în această campanie electorală aduce aminte oamenilor de trecutul zbuciumat al Republicii Moldova. Rădăcinile problemelor pentru cetățenii noștri se află în ultima jumătate de veac. Ocupația soviectică din 1940, foamete organizată, colectivizarea și deportările în Siberia, deznaționalizare - toate au condus această palmă de pământ la dezastru. Cel de-al doilea clip electoral al Partidului Liberal face o scurtă retrospectivă a situației în care s-au aflat cetățenii Republicii Moldova în ultimele decenii. Se precizează în clip că avem un nou partid al comuniștilor și aceeași viață.
Te invit să urmărești acest clip și să-ți expui opinia ta la rubrica comentarii. (more…)
Sursa
2009-03-04 01:51:37