Ziua de nastere a Alenei
De ziua de astazi, Alena Arsinova (sau pur si simplu Alena) isi va aminti cu siguranta. Nu numai ca a fost ziua ei de nastere, dar colegii de la Proriv i-au organizat o sarbatorire pe cinste. I-au compus un cantec, pe care i l-au cantat in plina strada, in fata sediului organizatiei, i-au scris o uriasa felicitare, format A3, pe care s-au semnat cu totii, si, evident, cu totii am petrecut un pic. Alena a primit multe cadouri si flori si toate urarile de bine posibile. La care, evident se adauga si gandurile bune ale editorului acestui blog.
Fie ca tot ce iti doresti sa se implineasca, Alena! Te imbratisez.
Iata cum a aratat sarbatorirea Alenei, la Proriv:
Mai intai fetele au pregatit gustari…
… ocazie cu care Tania era sa-mi puna un platou de fructe in cap, in timp ce desfaceam linistita, un set de pahare, Ca de obicei, pe faza, Radik a surprins momentul:
Pe urma ne-am dus cu totii jos, unde colegii i-au cantat Alenei.
Alena, ca de obicei, arata foarte bine si avea cel mai fericit zambet pe care i l-am vazut de cand o cunosc.
… Ce mi-e neclar, e de ce lipseste Lera din fotografie. Lera, unde te-ai ascuns, ma rog frumos?
Inca odata LA MULTI ANI, ALENA! Fie ca toate zilele sa-ti fie la fel de senine si fericite ca aceasta. Sa fii fericita si fie ca totul sa-zti fie simplu in aceata lume complicata.
Sursa
2009-03-03 19:06:23