Lectii din wc-urile romanesti
Lista de poze de mai jos am adunat-o de-a lungul timpului prin wc-urile patriei. Nu este un secret pentru nimeni ca avem probleme in ceea ce priveste folosirea acestor “localuri”. Mai mult, cred ca ar trebui introduse ore speciale in scoli: “Cum sa folosesc corect wc-ul!!!”. Daca nu, pai invatam pe parcursul vietii. Altii nu se invata de nicio culoare si fac … lucruri rele. Pentru ei sunt lectiile de mai jos. Enjoy sau educare usoara.
“Va rugam nu apasati, functioneaza pe baza de senzori! Va multumim!” - mesaj pentru copii de 2 ani.
“Bateriile de lavoar au senzori de prezenta. Va rugam sa nu trageti de ele” - mesaj pentru oligofreni.
“Atentie! Pentru pipi, toaleta de fata functioneaza numai cu colacul ridicat! (pentru caca, se lasa jos) Va multumim!” - mesaj disperat. S-o fi saturat omul de curatat dupa altii.
“Grea e viatza shi pustie, cand te ca..ci shi n’ai hartie. (Data viitoare cand termini sulu’ pune altu’n locu’ lui)” - mesaj pentru cocalarul perfect.
Sursa
2009-03-03 13:57:39