Memorial înălţat chiar în faţa Guvernului!
Cu ocazia împlinirii a 17 ani de la conflictul armat de pe Nistru, Organizaţia de tineret a Partidului Democrat a construit în faţa Guvernului un memorial! Potrivit participanţilor, ridicarea monumentului din cărămizi este un semn pentru a aminti guvernării că familiile şi copii eroilor cazuti in razboiul de pe Nistru au nevoie nu numai [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=vitaliegutu.wordpress.com&blog=6058814&post=225&subd=vitaliegutu&ref=&feed=1)
Sursa
2009-03-02 16:14:25