Se trezesc câmpiile… cântă ciocârliile, nu opreşte nimeni prămăvara…
Îmi şopteşte inima, inima, simte că-i aproape primăvara… Vă felicit dragi prieteni cu venirea acestei frumoase perioade, momente în care înfloresc câmpiile, florile şi sufletele noastre. Este primul început de martie fără geniul compozitor Mihai Dolgan, cel care timp de mai mult de 40 de ani ne-a încântat şi ne-a adus primăvara. Fără multe comentarii, [...]Sursa
2009-03-01 23:51:33