(video) Fara zarva (!), cultura generala
Continuam munca de pionerat. Reluarea unui campionat national, impune reactia imediata a presei, in sensul reflectarii evenimentelor legate de o asemenea competitie. Divizia Nationala a reinceput astazi (!?) cu un meci restant din etapa a V-a. Proaspat castigatoarea Cupei Comunitatii CSI, Sheriff Tiraspol a dispus, acasa, de prietenii de la Iskra-Stal cu 2:0. Pe nimeni nu intereseaza, cum nu intereseaza nici ca cel mai bun fotbalist moldovean al anului 2008 e in optimile de finala ale Cupei UEFA, cu Metalist Harkov. O fi asta atitudinea corecta pentru o tara care umple stadionele cand joaca Nationala sau cand avem o echipa in UEFA? (more…)
Sursa
2009-02-28 19:24:22