In Moldova, fiecare institutie care se respecta trebuie sa-si faca imn(asculta imnul CCCEC)
Dupa ce Serviciului de Informatii si Securitate si Spitalului de Psihiatrie din Chişinău si-au lansat anul trecut imnurile oficiale, astăzi puteti asculta în premieră “Odă Centrului”, imnul Centrului pentru Combaterea Crimelor Economice şi Corupţiei al Republicii Moldova(CCCEC). Iata 2 strofe din imnul CCCEC: A legii slovă e neprihănită / Orice încălcare – e nemiluită: / Delapidări, trafic şi uzurpări / Stîrpim ocultele cărări [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=stefanmiron.wordpress.com&blog=5733247&post=341&subd=stefanmiron&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-25 00:16:25