Sa nu ne uitam eroii.
Saptamana trecuta ,de Ziua Armatei Romane cu mare fast au fost cinstiti eroii romani ingropati in cimitirul Tiganca-Stoinesti.La acest eveniment au participat reprezentanti ai Ambasadei Romane la Chisinau,al Ministerului Apararii din R.Moldova,autoritatile locale si foarte multi credinciosi din satele din apropiere. Consilierul Ambasadei Romane, Vasile Nanea, a mentionat ca toţi romanii traiesc astazi clipe [...]Sursa
2007-10-29 14:59:04