CEDO: Curtea de la Strasbourg testeaza o forma noua de aplicare on-line
![](http://2.bp.blogspot.com/_RHiOLmrk5QI/SaLHO49KiVI/AAAAAAAAAGo/PmubZ6nHjpA/s320/onlineform.bmp)
In dependenta de rezultatele acestor testari, este posibil ca acest serviciu sa fie extins si pentru alte limbi oficiale a membrilor statelor Consiliului Europei.
La completarea respectivei forme, la orice etapa petitionarii pot salva modificarile si pot reveni ulterior cu completarile corespunzatoare. Odata ce formularul este completat petitionarul poate sa-l “expedieze”. Aceasta va determina ca un serviciu sa expedieze via E-mail petitionarului formularul in format PDF care trebuie sa-l printeze, semneze si ulterior expedieze Curtii, cu toate anexele relevante si in interiorul termenului limita.
Sursa
2009-02-23 18:43:15