Aprobăm legi pentru a fi, sau Legea superficială a energiei regenerabile
Am citit Legea Republicii Moldova nr.160 din 12.07.2007 privind energia regenerabilă din scoarţă în scoarţă pentru a vedea tendinţele ţării în domeniul energetic. E extrem de interesant subiectul atât timp cât am fost deja de câţiva ani jertfa “Crizei Gazelor”. Privind dintr-o parte se creează impresia că totul merge în făgaşul normalităţii cu excepţia faptului [...]Sursa
2009-02-17 16:41:36