Creştinul adevărat nu-şi va da votul pentru atei
Titlul acestui editorial a fost inspirat de două interviuri apărute în Ziarul Liber Nr.68 de săptămâna trecută. Primul este cu preotul Viorel Cojocaru care slujeşte la Biserica Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel din Chişinău, iar al doilea este interviul cu Dumitru Diacov, preşedintele Partidului Democrat. Am observat la aceşti doi oameni un foarte mare contrast [...]Sursa
2009-02-15 01:01:02