I. (Auto)mustrări de Ziua celor mai iubiţi dintre pămînteni // II. Tăcere, vid şi mioritism
Luînd parte, ieri, 14 februarie, de Ziua celor mai iubiţi dintre pămînteni, la o întîlnire a studenţilor şi a părinţilor lor cu profesorii, am ajuns, pentru a cîta oară!, la concluzia că junii de azi rămîn, totuşi, greu de convins să facă un efort minim la învăţătură. Şi imediat-imediat îmi vine în cap condimentata morală [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=ionurusciuc.wordpress.com&blog=4326201&post=1609&subd=ionurusciuc&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-15 00:00:53