Escapadă la Kiev
Vineri, la 30 ianuarie nitam-nisam am decis să plec la Kiev. Nu fusesem niciodată, decît în trecere. Am stat o singură zi — sîmbăta — şi cum nu am făcut nici un itinerar şi nu aveam nici un obiectiv, am văzut doar cîteva străzi, o mulţime de demonstraţii şi proteste şi o insulă. Din păsări am reuşit să fotografiez doar comune. Ciori, vrăbii, piţigoi. Apropo, piţigoii în Kiev sunt mai curajoşiSursa
2009-02-14 11:26:26