Publicarea listelor ... festina len(t)e ...
Diaspora vrea să voteze, adresează apeluri către Comisia Electorală Centrală, partidele sprijină diaspora, însă de unde știe diaspora cine este pe liste? De pe net? Păi deocamdată nu știe, pentru că nu toate partidele au publicate listele electorale. Le pasă atât de mult de alegători că nu se grăbesc să le publice măcar pe site-ul de partid. Nici măcar Comisia Electorală Centrală nu se grăbeșteSursa
2009-02-12 00:47:42