Tu stii ce cadou sa-i daruiesti de 14 februarie?
14 februarie… ziua îndrăgostiţilor Valentin şi Valentina.
Ziua care exista doar pentru cei ce se iubesc… pentru cei ce ştiu a iubi… pentru cei ce nu au încetat să-şi demonstreze dragostea faţă de jumătatea sa iubită…
Cadou: Principalul cadou în aceasta zi, este dragostea persoanei dragi… şi prezenţa ei/lui . Un sărut dulce urmat de o îmbrăţişare este cel mai scump şi drag cadou pe care ai putea să îl oferi iubitului/iubitei
Însă… oricum, pentru persoana iubită este o plăcere de a face o surpriză în urma căreia să vă bucuraţi ambii… Fie acesta un lucru mic, făcut de tine însăşi…
Un lucru e preţuit cel mai mult atunci cînd e facut din suflet şi cu multă dragoste, ceia ce în această zi e cel mai principal…
*O inimă rosie ( care semnifica dragostea ta) pe care poţi să scrii calităţile ei/lui şi dece el e alesul inimii tale.
*Ceva moale de exemplu:o jucărie de plus .
*O creaţie proprie:poezie romantică, un desen…
*Sau doar o seara romantică în care voi doi să va bucuraţi de aceste clipe petrecute împreună, să vă încălziţi din focul iubirii voastre .Care în această zi deosebită s-ar fi aprins şi mai mult…
Oricum… cadoul e o atenţie faţă de persoana iubită…Şi atenţia în această zi este o plăcere pentru voi doi !
Sursa
2009-02-11 16:45:00