Credeti ca este posibil asta la Chisinau?
Sa discutam ipotetic. Daca printr-o minune un politist de la Chisinau il opreste pe ministrul economiei Igor Dodon. Sa zicem ca ala merge cu masina personala si ca are numere de inmatriculare “civile”. Stiu ca este greu de inchipuit, dar voi incercati. Sa mai zicem ca langa politist sunt si cativa jurnalisti care filmeaza operatiunea: “Prinde-l pe soferul care circula cu viteza si da-i o amenda”. Iar acest sofer se dovedeste a fi chiar ditamai ministrul Igor Dodon, care se grabeste la amanta din Calarasi. Ei bine, credeti ca politistul moldovean il va amenda pe Dodon la fel cum politistul roman l-a amendat pe omologul sau Videanu? Dovada in imaginile surprinse de colegii mei pe autostrada Bucuresti-Pitesti.
P.S.: Ca sa vorbim pe sleau. Nici politistul roman nu-l amenda pe ministrul Videanu daca nu erau camerele de filmat prin preajma.
Sursa
2009-02-08 16:31:34