Unde vă găsesc în această primă sîmbătă din februarie?
Nuştiu de unde vine obişnuinţa (frumoasă, zic eu) de a sărbători în prima sîmbătă a lunii februarie “întîlnirea cu absolvenţii”. E una din tradiţiile ce s-a păstrat în fiecare şcoală şi se respectă an de an, chiar dacă şi-a cam pierdut din farmecul de odinioară, iar la această “întîlnire” numărul celor care vin e în [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=oxana90.wordpress.com&blog=3031228&post=871&subd=oxana90&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-07 00:00:57