Cernei este un politician “glumeţ”. E un consilier activ, dar are pretenţii mai mari decât liderii de partide.
Consilierul AMN, Oleg Cernei, este un politician pitoresc în jungla politică moldovenească. Mai ales acum, în plină campanie electorală. Azi dimineaţă, m-am convins o dată în plus despre acest fapt. Cernei sună şi întreabă de ce nu ne-am cerut voie de la el înainte de a publica un articol critic pe UNIMEDIA. „Cum v-aţi permis să [...]Sursa
2009-02-06 08:39:22