Un microbuz cu moldoveni a căzut în râul Mureş
SALVAŢI DUPĂ 5 ORE Un microbuz cu şase moldoveni care mergeau la muncă în Italia a căzut noaptea trecută în râul Mureş. Printre ei se afla şi un copil de numai opt ani. Maşina a derapat de pe carosabilul umed şi a căzut în albia râului. Cei şase pasageri au fost salvaţi după mai bine de 5 ore petrecute în mijlocul apelor. La intervenţie au participat peste o sută de oameni: pompieri, jandarmi, scafandri şi zeci de localnici.
alt : http://www.youtube.com/v/MDaoEjFsVQ8Sursa
2007-10-26 18:38:00