Consecinţele care nu le-am cerut …
Nu demult în şcoli UNICEF a iniţiat nişte lecţii numite “Educaţie fără violenţă” prin care catalogau pedeapsa drept violenţă . În articolul „Educţie fără violenţă sau educaţie fără dreptul de a pedepsi copilul ” am prezentat câteva îndemnuri/sfaturi pentru copii . Vedeţi şi dumneavoastră : (paginile comentate sunt ale David Filat , elev - [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=alexcurbet.wordpress.com&blog=2019655&post=1144&subd=alexcurbet&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-05 20:24:23