S-a sfârşit Sesiunea “Plantare de Biserici”
Cu 3 zile în umră a luat sfârşit sesiunea “Plantare de Biserici” pentru vorbitorii de limbă română. La această sesiune am studiat împreună cursul “Numele lui Dumnezeu” şi am studiat şi principii de plantare a unei biserici, pe baza cărţii Faptele Apostolilor.
Am avut un timp deosebit cu studenţii, pentru că descoperind fiecare Nume a lui Dumnezeu, fiecare din noi ne-am lasat cercetaţi de adâncimea frumuseţii caracterului lui Dumnezeu. Studenţii s-au încurajat să predea Cuvântul lui Dumnezeu în grupe mici în biserici şi acasă.
Iată mărturiile unora din studenţi despre felul cum i-a ajutat această sesiune:
Pentru mine a fost foarte important să aflu caracterul lui Dumnezeu. Eu nu aveam atâta credinţă în El. Eu nu aveam putere de luptător în via Lui. Eu eram aproape sleită de puteri. Acum studiul acesta m-a crescut spiritual şi am înţeles că mai am şi nişte responsabilităţi. Acum cred că Cel care mi li-o pus înainte, mă va ajută să le împlinesc.
Tamara
Sursa
2009-02-03 13:59:41