Ce-mi mai place piesa asta
Un fulg de nea pe obrazul iubitei. Surisul unui copil care te priveste prin geamul murdar al autobuzului atunci cind treci pe strada. O vorba care te inspira si te inveseleste sau te bucura. Un sunet pe care il asculti de o mie de ori si de fiecare data cu o placere tot mai mare. O raza de soare dupa o luna de nori, noroi si ploaie. Un parfum suav pe care il tragi cu placere in plamini si ti-l amintesti ore in sir. Doi ochi pe care ii vreai tot timpul alaturi si la care ti-e gindul mereu. Fosnetul unei pagini dintr-o carte pe care o stingi la brat de cind erai copil. Gustul unei placinte cu brinza si marar facuta de Mama. Stropii care cad peste tine intr-o zi din iarna…
In doua cuvinte - Lucruri Simple
Doar ele conteaza …
P.S. Multumesc Horia Brenciu
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=myionsclifos.wordpress.com&blog=3107683&post=893&subd=myionsclifos&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-31 22:15:00