Calin Vieru s-a lansat in politica alaturi de PLDM
Fiul regretatului poet , Grigore Vieru , Calin Vieru care pana acum s-a ocupat de afaceri , s-a lansat in politica . Partidul ales de el este Partidul Liberal Democrat din Moldova , sub conducerea dnl. Filat.
Calin Vieru a sustinut ca nu cunoaste ce numar are pe liste si nici nu-l intereseaza pentru ca s-a saturat de cifre in afaceri . V.Filat a afirmat ca locul pe care il detine fiul marelui poet ii va permite sa lupte pentru idealurile pentru care a luptat si tatal sau .
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=rezolution.wordpress.com&blog=2760270&post=281&subd=rezolution&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-31 08:24:47