POVESTEA DE LA “LICURICI”
„Oferă copiilor dragoste, multă dragoste, cît mai multă dragoste, iar înţelepciunea va veni de la sine.” Aşa spunea Astrid Lingren, autoarea poveştilor cu peripeţii, din copilăria noastră. Dragostea şi înţelepciunea sunt ceea ce vezi la Teatrul de Păpuşi „Licurici”. Din 12 septembrie, aici se găzduieşte o poveste, povestea vieţii celor mai năstruşnice personaje. Copilărie pribeagă De urci [...]Sursa
2007-10-21 12:49:51