De ce lui Voronin nu-i place de Chirtoaca
Chirtoaca e un reprezentant al opozitiei, iarVoronin asa si nu a reusit sa cucereasca Chisinaul. Primaria Chisinau ar fi un business foarte lucrativ pentru presedinte. E stiut ca una din principalele metode prin care cei de la conducere se imbogatesc este prin asa-numitele comenzi de stat. Acestea sint proiecte finantate din buget: constructia unui drum, repararea [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=proudtobemoldovan.wordpress.com&blog=5742397&post=82&subd=proudtobemoldovan&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-29 05:40:44