Fabulă
Atunci când fereastra arăta ora 6 dimineaţa, în grădină, un greier a fost ucis de 5 furnici care l-au atacat mişeleşte şi i-au spart vioara de cap. Ca să nu bată la ochi, acestea i-au tăiat un picior şi au pus cadavrul pe calea ferată. Trenul a trecut şuierând peste instrumentist…
P.S 1 După două zile, maşinistul locomotivei a fost condamnat la închisoare pentru greiercid.
P. S 2 Furnicile mai aud noaptea sunete de scripcă…
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=verva.wordpress.com&blog=3962239&post=237&subd=verva&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-27 23:09:10