Despre “citirea” scrisorilor sau deteriorarea “accidentala” de către “cititorii tradiţionali”
Stimati forumisti, vreau sa propun spre discutie subiectul cu “citirea” scrisorilor sau deteriorarea “accidentala” de catre “cititorii traditionali” (nu dau nume, sunt sigur ca deja ati inteles…) a plicurilor care vin de la institutiile europene.
Am primit recent un plic din Strassbourg, pe care, evident, aparea stampila “deteriorat”. De fapt in plic era o revista in domeniul drepurilor omului. Dar nu conteaza, oricum e in vigoare secretul corespondentei…
Este oare o coincidenta sau, “cititorii” s-au apucat de lucru???
De aceea, din curiozitatea, vreau sa-mi spuneti daca vi s-au itnampalt asemenea “incidente”.
Best regards,
Ion G.
Sursa
2009-01-26 13:47:38