Născut în satul (lui) Grigore Vieru
Redenumirea unei străzi în Chișinău, crearea unui centru sau institut cultural, instaurearea unui bust şi a unui monument, instituirea unui premiu naţional, declararea poetului ca fiind cetăţean de onoare al mun. Chişinău, editarea operelor complete sunt principalele acțiuni, menționate în presă, menite să aducă un omagiu permanent poetului Grigore Vieru. O propunere mai puţin mediatizată, [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=mihaibologan.wordpress.com&blog=5175799&post=202&subd=mihaibologan&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-26 11:34:52