Anul 1859 în istoria raporturilor politice internaţionale ale Tarilor Române
Mi-am adus aminte că în anul întâi de studii la universitate, am scris teza de an despre Unirea Principatelor şi despre atitudinea marilor puteri vis-a-vis de acest eveniment. Propun mai jos, celor interesaţi, textul lucrării modestei mele persoane, care abordează momentul 1859 mai mult din perspectivă externă. Problema Unirii Principtelor a prezentat interes deosebit nu numai [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=annaciofu.wordpress.com&blog=3330191&post=127&subd=annaciofu&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-24 13:45:09