Cu o mână ni se dă (oare?), cu mai multe ni se ia
Cred că toată lumea ştie de ieftinirea pâinii. De la TV, bloguri şi până pe stradă, mai peste tot s-a scris şi vorbit despre aceasta. Puţin însă s-a discutat sau/şi criticat viitoarele consecinţe al noilor prevederi ale Codului contravenţional.2 zile în urmă am folosit troleibuzul pentru 2 staţii. Odată cu mine s-a urcat şi un controlor. Acesta a început să controleze de la 2 fete, studenteSursa
2009-01-24 13:07:54