Istoricul bisericii cu hramul „Sf.Mare Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava” din Chişinău
Ideea înălţării unui sfânt locaş a apărut în anul 1998. La început, mergea vorba despre o mică capelă pentru studenţii, care locuiau pe strada E. Coca din municipulul Chişinău. Această capelă, urma să fie amplasată în cadrul parcului Dendrariu. Ideea a fost susţinută cu mult dragoste, de către directorul parcului, domnul Ion Uzun. Am avut o [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=mihailmaster.wordpress.com&blog=1272488&post=525&subd=mihailmaster&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-22 17:15:13