Viorel Frunză despre Fotbalul oldoveesk
„Problema cea mai mare a fotbalului nostru este că ne ducem tot mai jos şi mai jos”, a declarat la începutul săptămânii, într-o conferinţă de presă, fotbalistul Viorel Frunză. Jucătorul, convocat în mai multe rânduri la echipa naţională, este sigur că situaţia deplorabilă din fotbalul moldovenesc poate fi schimbată odată cu venirea unui nou preşedinte la cârma Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal (Sursa
2009-01-21 16:43:08