Selecţie de păsări din ianuarie
Nu am poftă de mult text, fotografii în schimb continui să fac. Lacurile au îngheţat aşa că lişiţele, raţele şi găinuşile-de-baltă au spălat putina. Care la Nistru, care la Prut, care la... Grădina Zoologică :) Heleşteul Grădinii Zoo din Chişinău este menţinut dezgheţat cu apă fierbinte. Sute de raţe sălbatice se folosesc de acest lucru şi iernează aici. Mai şi primesc hrană din bugetulSursa
2009-01-18 21:20:46