Întâlnirea juristului britanic Alex Spak cu juriştii din Moldova .
Puteţi vedea conferinţa aici . Este important să o vedeţi ca să înţelegeţi implicarea imoralilor la fabricarea legilor . Alex Spak prezintă cum a evoluat situaţia în Marea Britanie după ce a fost introdusă sintagma “orientare sexuală” în proiectul de lege nedescriminare (exact ce se încearcă acum în Moldova) . Este bine să învăţăm din [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=alexcurbet.wordpress.com&blog=2019655&post=1030&subd=alexcurbet&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-18 15:03:45