PSD+PDS - UCM = social-democraţii uniţi
Astăzi liderii PSD şi PDS, Eduard Muşuc şi Dumitru Braghiş, vor ţine o conferinţă de presă la care vor discuta despre procesul de fuzionare a social-democraţilor. Este stranie lipsa de la conferinţa de presă a liderului Uniunii Centriste, Mihai Petrache, formaţiunea căruia de asemenea participa (a fost scoasă din calcul???) la procesul de fuzionare. Din câte cunosc, a fost stabilită şi data congresului comun al PSD şi PDS - 22 decembrie. Mai multe detalii, după conferinţa de presă.Expuneţi-vă părerea despre acest material la rubrica "comentarii"!
Sursa
2007-10-23 10:26:30