Eminescu- Ion şi Doina
Eminescu La zidirea soarelui se stie, Cerul a muncit o vesnicie, Noi muncind intocmai ne-am ales cu, Ne-am ales cu Domnul Eminescu, Domnul cel de pasare maiastra, Domnul cel de nemurirea noastra, Eminescu, Eminescu, Mi-L furara doamne adineauri, Pe inaltul domn cu tot cu lauri, Ma uscam de dor in piept cu plinsul, Nu stiam ca dor mi-era de Dinsul, Nu stiam ca doina mi-o furara, Cu [...]Sursa
2007-09-30 14:53:42