Cum i-am stricat weekend-ul lui Victor Șelin
Am fost și eu în acest weekend la Soroca, acolo unde s-a desfășurat școala de vară ”Lideri pentru Unire” organizată de către Acțiunea 2012. Am ținut o cuvântare, am mai discutat cu tinerii și desigur am mai strigat România pe acolo ca să audă și Victor Șelin, care stătea în același campus, la o masă cu vreo 20 de mutre comuniste și băga în el vodkă când afară erau 38 de grade C. Rus tipic.Ei, și cum frustrarea mereu dă rezultate, Șelin îi trimite o scrisoare lui Panciuc, în care ne acuză de careva extremism, ca de obicei. Ei hai, să fim serioși, că era securitatea și poliția prin preajmă și totul a fost mai mult decât calm. N-a scos omul niciun cuvânt la Soroca, stătea, tăcea, înghițea noduri și ne privea cum noi cântam Deșteaptă-te Române. S-a câcat pe el când ne-a văzut, chiar dacă cei prezenți la școala respectivă erau niște copii. Ei și cum preferă lașii, după ”luptă” să se dea mari eroi, președintele PSD, Victor Șelin o face pe îngrijoratul în scrisoarea adresată primarului de Bălți, referitor la manifestația care va avea loc duminică. Așteptăm 5 august deci.![](http://1.bp.blogspot.com/-_Wls_qWwfTo/UBeJ4gHUoKI/AAAAAAAAG7I/q5BSI07pB98/s1600/21.png)
Sursa
2012-07-31 10:35:00