Despre ”Publika vs Unimedia” și cum ”Dumnezeu nu bate cu bățul”
Mâine Publika are judecată cu Unimedia, sau invers. Oamenii mă întrebau ce cred despre asta. Nu cred nimic. Asociații de la Unimedia au studii în drept (unii). Cred că se va rezolva cu bine pentru toți.
Justiția în .md e interesantă și diferită. Ea nu prea bate cu bățul. La fel cum nu o face și Dumnezeu.
Zilele ăstea de la sediul site-ului pidarului care ne-a dat în judecată, SIS-ul a luat un calculator. El spune că pentru nuș ce informații publicate. Și se jeluie. Pidarul nu își dă seama că pe noi ne-a dat în judecată pentru nimic: a fost numit public pe nume de către Gandrabur. Eu presupun că pidarul făcea striptiz pentru secretarele de la CEDO. Voi cum credeți?
Corect a scris Eșanu de dimineață: Dumnezeu nu bate cu bățu!
Explicație: Stimați cititori, pidar nu înseamnă pederast.
*Sursa
2012-07-30 20:13:29