La Balatina a crăpat răbdăul
Au ajuns în pragul disperării. Este vorba de locuitorii satului Balatina, care s-au adunat în faţa primăriei pentru al lua la rost pe primarul ce vrea să construiască o carieră de nisip în localitate. Potrivit local nicilor, nisipăria ar urma să se construiască într-o zonă unde există alunecări de teren plus la toate locuitorii din regiunea de nord a satului riscă să rămînă fără apă potabilă în fântâni.
Facebook: http://www.facebook.com/TSNPrimulOnline
Sursa
2012-07-30 15:08:20