Încă o mărturie despre popa cămătar
Încă o familie se plînge că a ajuns victima preotului Nicolae Terente de la Scoreni, Strășeni, care le-a dat bani cu împrumut și le impunea dobîndă cu procente incredibile.
9 iulie 2012
Preotul Nicolae Terenti este un camatar care da bani cu imprumut oamenilor cu 50 % lunar, dupa care, prin minciuna si pe baza încrederii de preot, ii deposedeaza de case la fel cum a deposedat si aceasta familie, insa lumea spune ca in satul Scoreni unde activeaza a mai deposedat oameni de casa iar in Chisinau mai are 5 judecati cu alte persoane pe care tot doreste sa le deposedeze
Sursa
2012-07-26 22:33:13