Adaptabilitate – un mod de a schimba lucrurile…
Îmi place analogia ”Peștelui în iaz” când vorbesc despre adaptabilitate. Americanii au două expresii: ”Big fish in a small pond” (pește mare într-un iaz mic), descriind persoana care, prin experienţa de viaţă este mai mare decât ”viaţa” şi domină mediul său. Și a doua expresie este: ”Small fish in a big pond” (pește mic în [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dcursdecasatorie.wordpress.com%26blog%3D5045084%26post%3D1787%26subd%3Dcursdecasatorie%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-18 21:54:44