Cuptorul blogosferic
![](http://4.bp.blogspot.com/-nsCvLg7ingo/UAZ5aVA_CoI/AAAAAAAABJA/qTMBnTlQ7Zc/s200/centrat.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-Yy8yIvjJvs8/UAZ7ZnjV4QI/AAAAAAAABJQ/_7Gf01WVt3U/s200/Cuptor.jpg)
Zic eu că aceste obiective au fost îndeplinite. Cum a şi menţionat Dragoş Galbur, bloggerii sunt oameni, astfel că cel mai interesant şi plăcut a fost să cunoşti oamenii din spatele blogurilor, toţi diferiţi, dar şi frumoşi la suflet. Dar cireaşa de pe tort a fost cunoaşterea ambasadorului RM în Estonia şi a bloggerului Victor Guzun. Un om extraordinar de sociabil, deschis şi bun la suflet. Mă gândesc eu, că dacă toţi oficialii RM ar fi ca el, atunci, dacă moldoveni nu şi-ar iubi conducătorii, cel puţin nu i-ar urî.Mulţumesc lui Eugen Luchianiuc pentru invitaţie, precum şi sponsorilor Moldcell, Efes Vitanta, Paşa Valeriu (directorul rezervaţiei Orheiul Vechi) şi Departamentului Instituţii Penitenciare a Ministerului Justiţiei pentru că au făcut posibil acest eveniment.
Sursa
2012-07-18 11:57:00