…si ploaia … si inimile …
…
…- Stii cum ploua azi afara?
…- Nu. Cum ?
…- Ploua frumos. Ploua cu dragoste. Ploua cu noi.Ploua cu lacrimi. Ploua cu vorbe spuse in zadar. Ploua cu iertare.Ploua cu imbratisari nespus de tandre. Ploua cu sperante.Ploua cu caldura sufleteasca. Ploua cu nemarginita iubire pura.
…
…uneori omului cuvintele ii aduc numai rau…uneori e mai bine sa taci , sa faci un gest , sa ramii nu sa pleci , sa alini nu sa ranesti …
…uneori cuvintele ranesc…ranesc prea tare…
…
…si doar stropii mascati ce sareau fara parasuta din cer , doar fulgerele ce faceau din noapte zi , si doar tunetul ce isi impunea suprematia si facea liniste in lumea asta de nimic, doar ei erau martorii acelei clipe dulci , acelei imbratisari atit de sincere , atit de vitale , atit de dragastoase , atit de juvenile…
…bratele stringeau maioul si pielea de sub ea , pieptul simtea caldura si ritmul din adincul pieptului lui , buzele-i sarutau gitul , trageam adinc mirosul barbatesc de care nu ma pot satura , ascultam linistea si vedeam lumina cu pleoapele inchise…
…nu se mai imbratisau trupurile…se imbratisau sufletele , inimile , sentimentele…
…si stropii pic-pic-pic…si inimile tuc-tuc-tuc…
…
…picioarele goale sorb energia pamintului….miinile intinse beau energia ploii…parul vilvoi si ochii inchisi primesc enrgia vintului….inima si buzele absorb energia soarelui pe care-l tin de miina…
![](http://img.youtube.com/vi/mH4nSlKQWbE/2.jpg)
…
p.s. si daca as raspunde eu la intrebarea “A fi sau a nu fi ?” …as raspunde cu toata taria glasului ” A FI !!!!”…mereu trebuie sa fii…sa fii alaturi…alaturi de a 2-a perosna inima careia bate in tact cu a ta…
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dshockchat.wordpress.com%26blog%3D21369073%26post%3D2901%26subd%3Dshockchat%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-17 13:36:39