Întâlnirea cu Băsescu și un #ciklej
Astăzi în jurul orei 13, live pe Privesc.Eu va avea loc întâlnirea unui grup de bloggeri și jurnaliști din Republica Moldova cu dl Traian Băsescu. Demult așteptam o astfel de întâlnire. Am impresia că am catalizat-o un pic săptămâna trecută. Probabil din această cauză care îl ajută pe dl Băsescu m-au rugat să invit bloggerii din Moldova.
Am impresia că am ales corect. Azi în București sunt: Ion Grosu, Elena Zgardan, Victor Chironda, Radu Chivriga, Valeriu Pașa, Iulian Bercu, Corneliu Gandrabur și Daniela Colesnic (cea care l-a înlocuit pe Viorel Mardare în ultimul moment).
Ieri unul din #ciklejii din RM, un membru dintr-un partid al Alianței, unul care linge fundul și nu face mai nimic îmi scrie pe fb. Iată discuția completă:
Din cauza la astfel de oameni nu avem organizații puternice de tineret în partide. Sunt mult prea mulți de ăștia care nu fac nimic și doar așteaptă pară mălăiață. Sper să scape partidele de ei.
Vă doresc o zi bună!
#ciklej - om care nu face nimic în afară să lingă fundul unora și să arunce cu glod în alții.
*Sursa
2012-07-16 07:05:20