Ploaia torentiala a facut ravagii
![100APPLE_IMG_0134 100APPLE_IMG_0134](http://tptsuruceni.files.wordpress.com/2012/05/100apple_img_0134.jpg?w=112&h=150)
![100APPLE_IMG_0136 100APPLE_IMG_0136](http://tptsuruceni.files.wordpress.com/2012/05/100apple_img_0136.jpg?w=150&h=112)
![100APPLE_IMG_0137 100APPLE_IMG_0137](http://tptsuruceni.files.wordpress.com/2012/05/100apple_img_0137.jpg?w=112&h=150)
Ploaia torentiala de ieri a cauzat grave consecinte mai multor regiuni a tarii.Printre satele afectate se afla si Suruceniul.Furtuna a cauzat caderea si ruperea mai multor copaci,pe unele drumuri din sat asfaltul a fost luat din loc de catre ape.Deasemenea din cauza caderii copacilor pe unele drumuri a fost dificila circulatia autovehiculele.O cantitate mare din roada gospodarilor a fost distrusa in urma vintului naprasnic.Toate acestea plus citeva fire electrice rupte si lipsa curentului electric in localitate pina dimineata sunt consecintele furtunii de ieri.
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dtptsuruceni.wordpress.com%26blog%3D16419677%26post%3D650%26subd%3Dtptsuruceni%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-13 18:24:59