"Daredevil" a sărăcit, "Fantastic 4" şi-a găsit regizor

Daredevil     Studioul Fox totuşi a reuşit să-l convingă pe regizorul "Chronicle" Joshua Trank să se ocupe de reboot pentru "Fantastic Four", pe cînd pentru "Daredevil" se caută director: David Slade a părăsit proiectul.
David Slade     Trebuie de menţionat că plecarea lui Slade n-a fost una gălăgioasă. Regizorul, la moment, este ocupat de episodul pilot "Hannibal", unde Lecter este înterpretat de Mads Mikkelsen. Fox nu poate aştepta: filmul trebuie lansat foarte rapid pentru a începe filmările deja în toamnă, se riscă cu pierderea drepturilor. Reamintesc că de la început "Daredevil" aparţinea Marvel şi ne putem doar imagina ce poate face studioul său propriu.
    Aproximativ aceeaşi soartă a avut şi "Ghost Rider: Spirit of Vengeance". Sony îi era teamă că va pierde drepturile pentru eroul dat şi în regim de urgenţă a scos continuarea. După cum ştim rezultatul e unul deplorabil: distrugere completă din partea criticilor de film şi puţin mai multe de 50 de milioane de dolari încasări în SUA.
    Relativ, recent, Marvel din nou a intrat în posesia drepturilor pentru eroi ca Hulk, Blade şi Punisher, deci studiourile care nu s-au folosit de acest moment vor muşca coatele urmărind după succesele Marvel.
    Paralel ne putem bucura pentru "Fantastic Four" reboot, de care se va ocupa tînărul talent Joshua Trank, care cu succes a făcut o peliculă despre adolescenţi cu puteri paranormale cu un buget de doar 12 mln dolari. Trank are în plan multe proiecte printre care şi spin-offul "Spider-Man" despre Venom, ecranizarea "The Red Star" şi adaptarea jocului video "Shadow of the Colossus". Zvonuri despre implicarea regizorului "Chronicle"  în istorioara despre cercetătorii-mutanţi mergeau de ceva timp, dar cînd în martie 2012 Trank a decis ca al doilea lungmetraj al său va "The Red Star" sau domolit. Fantastic Four
    Fox speră că Joshua Trank mai întîi de toate se va ocupa de "Fantastic 4": ei speră să înceapă cît mai rapid pentru a nu ajunge în situaţia cînd trebuie de întors drepturile pentru ecranizare.



SURSA!


Sursa
2012-07-13 10:30:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

01:31:33Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
16:27:30Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
14:27:17Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
06:27:00JURNALUL CA MEMORIE —» Leo Butnaru
19:53:10Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
16:26:14Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
06:17:00STRICTUL NECESAR / FLORILEGIU 10 —» Leo Butnaru
02:23:02Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
00:18:37Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
20:43:46Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
19:26:50Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
17:02:48Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
14:38:33La muncă în Cehia fără contract și fără drepturi —» Curaj.TV | Media alternativă
14:33:59Geometrie prin Ochelari Supersimetrici —» Curaj.TV | Media alternativă
23:46:50Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
19:45:24Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
18:32:07Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
17:05:10Cuvînt Profetic pentru anul 2025 —» Doar înainte
15:35:45Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
06:39:00UN ECOU BIBLIOGRAFIC —» Leo Butnaru
20:59:12Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
19:10:25Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
18:45:00Erate —» Andrei LANGA. Blogul personal
16:45:36Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
15:30:00Fără Titlu —» Путепроводные Заметки