Expediţia ecologică Sud - 2012 (partea 4 din 10)
Florian examinează harta turistică a rezervaţiei în satul Văleni. Recent Florian a cumpărat o lentilă de top pentru birderi, experienţa de urmărire a păsării prin ea e comparabilă doar cu primul film 3D. Am ajuns la Slobozia Mare după amiază. Coliţă ne aştepta cu barca pregătită. Aşa că am coborît spre baltă. Grănicerii cînd au văzut echipamentul lui Florian s-au autosesizat şiSursa
2012-07-12 23:45:02