Invitate: Elena Şişcanu, doctor în istorie, conferenţiar universitar şi Viorica Cemârtan-Olaru, doctor în istorie Teme puse în discuţie: al doilea val de deportări: cauze şi efect; operaţiunea IUG : dimensiunile suferinţei umane; conştientizarea consecinţelor fenomenului deportărilor; suferinţa individualizată a deportaţilor; raportul Comisiei Cojocaru: care este soarta lui.
http://voceabasarabiei.net/rostul-zilei-cu-maria-bulat-saharneanu/22772-audio-rostul-zilei-5-iulie-2012-cu-maria-bulat-saharneanu.html Filed under: Articolele![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dtceuforum.wordpress.com%26blog%3D6823406%26post%3D271%26subd%3Dtceuforum%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-10 15:03:47