Expoziție teatralizată la „Brîncuși”
![](http://2.bp.blogspot.com/-x1KvTdumOvQ/T_qhdr8nN0I/AAAAAAAAA6U/6CDoRf1NOps/s320/zzz.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-5fi2wTW_daw/T_qheJ3HK6I/AAAAAAAAA6Y/7d3-YYHF7Qw/s320/%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8B%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9.jpg)
Pe data de 3 iulie, la Centrul Expozițional „Constantin Brîncuși” a avut loc vernisajul teatralizat al expoziției personale de artă conceptuală „Noi, Teatrul și Biocenoza” a pictorului-modelier Natalia Ciornaia.
Expoziția a fost organizată de Uniunea Artiștilor Plastici din Republica Moldova, în parteneriat cu Centrul Expozițional „Constantin Brîncuși”. Durata expoziției: 3 – 22 iulie, 2012. Natalia Ciornaia este absolventă a Institutului de Arte Decorative și Aplicate de la Liov. Este cîștigătoare a mai multor concursuri de modă, membru al Uniunii Designerilor și Uniunii Artiștilor Plastici din Republica Moldova. Natalia Ciornaia activează în domeniul modei conceptuale și a picturii.ANNA Casian – Musteață
Sursa
2012-07-09 12:16:00