Ehhhh.. Această vară pare a fi una foarte grăbită. Zici că ieri era 1 iunie și mă bucuram de un frumos început de vacanță. Mă tot întreb, când au reușit să treacă zilele, dacă tot ne apropiem de mijlocul verii? Ce am făcut eu în tot acest timp?.. Ei bine, da! Am lenevit! Dar cum poți să mergi undeva, sau să faci ceva pe un soare atât de puternic? O căldură INSUPORTABILĂ mă ține în casă toată ziua... Și partea cea mai amuzantă este că deși e soare, pielea mea e albă ca varul.. Nu îndrăznesc să mă arăt soarelui! Să fie de vină lenea sau vremea caniculară? Cred că e devină lenea, care la rândul ei apare din cauza vremii de afară.. :)) Ceea ce v-aș recomanda, ar fi să realizați ceea ce v-ați propus pentru această vară, înainte să înceapă școala, temele și insuficiența de timp liber.Să aveți o după-amiază plăcută! Sursa 2012-07-08 16:15:00